חיים 

עומר

מיסד גישת המאבק
הלא אלים להורים ולמורים
 
אודות חיים עומר

חיים עומר, פרופסור אמריטוס מאוניברסיטת ת"א, הוא המפתח ומייסד של גישת "ההתנגדות הלא-אלימה", המיועדת לעזור להורים, אנשי מקצוע והנהגות קהילתיות להתמודד עם תופעות בעייתיות של ילדים ונוער. 

 

הוא חיבר 11 ספרים, שתורגמו ל-12 שפות, כשהידועים שביניהם הם: "מעשה הסיפור הטיפולי (יחד עם נחי אלון), שיקום הסמכות ההורית, המאבק באלימות ילדים, הסמכות החדשה, פחדים של ילדים: איך לתמוך במקום לגונן (עם אלי לייבוביץ), השטן שבינינו (עם נחי אלון), עולם של פיתויים: איך נשמור על ילדינו, ו-מורים היום: מהישרדות לשליחות. הוא גם חיבר יותר מ-80 מאמרים שפורסמו בכתבי עת מובילים בתחום.  בנוסף לפיתוח המושגי והקליני, הוא יצר בסיס מחקרי איתן לשיטתו.  השיטה הוכיחה יעילות בטיפול ומניעה במצבים כמו: הפרעת קשב וריכוז, בעיות התנהגות ואלימות של ילדים, נוער עובר חוק, אלימות וכאוס בבתי ספר, ילדים עם הפרעות חרדה, ילדים עם הפרעה כפייתית, סירוב בית ספר, מתבגרים ובוגרים עם הפרעה אוטיסטית בתפקוד גבוה, הורים אומנים, שימוש לרעה במחשבים וסמרטפונים, נהיגה מסוכנת אצל צעירים, מתבגרים עם סוכרת נעורים, נערים המשתייכים לחבורות רחוב ונערות הנתונות לניצול מיני. 

 

הגישה התפשטה בכל רחבי העולם והתקיימו כבר חמישה כנסים בין לאומיים (לונדון, מינכן, אנטוורפן, מאלמו ותל-אביב), כאשר השישי יתקיים בלינץ (אוסטריה) ב 2020. עשרות ארגונים ומכונים מוקדשים ללימוד והפצת הגישה ברחבי העולם.  חיים עומר הוא אב לחמישה ילדים.  הוא פעם הקדיש ספר ל"חמשת ילדיי, שלימדו אותי כל שאני יודע על אין-אונים הורי."

 
הרשמו לבלוג שלנו!
חדשות וארועים

Haim Omer \\ Founder of the NVR